TAHAHABER haber, haberler, ehli beyt haber

  Mevzi Sağanak
  Diyarbakır
  28°C
  Sıcak
  Batman
  40°C
  Az Bulutlu
  Van
  30°C

Nurettin Şirin Abna’yı Provaktör İlan Etti

Nurettin Şirin’den Abna’ya sert yazı: ABNA Sitesinin Provakatörlüğü Daha Ne Kadar Sürecek..?
2012-08-14, 02:40:15
4 Yorum
Nurettin Şirin Abna’yı Provaktör İlan Etti

TAHA HABER - Nurettin Şirin son yazısında Abna'ya ve yöneticilerine sert eleştirilerde bulundu. Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı Genel Sekreteri Ayetullah Ahteri'ye yönelik eleştirilerin de bulunduğu o yazı: 

 

ABNA Sitesinin Provakatörlüğü Daha Ne Kadar Sürecek..?

Bu yazıyı içimde biriken kahrı zaptetmeye çalışarak yazıyorum. 

Daha önce de, Mecme-I Ehl-I Beyt adına yayın yapan ABNA sitesinin Türkçe sayfasının yayınları ile ilgili sorumluluğum gereği bu kurumun yetkilileri ile şahsen ve telefonla görüşerek, sitenin gafilce yayınları ile İslam düşmanlarına hizmet ettiğini, müslümanlar arasında mezhebi ihtilafları kaşıdığını ve kışkırttığını ve böylelikle İslam inkılabı ve Cumhur-I İslami ‘yi zan ve töhmet altında bıraktığını belirtmiştim.

Bunun üzerine sitede yayınlanan bazı haber ve yazılar re'sen kaldırılmıştı. Fakat site aynı tarzı, uslubu ve kışkırtıcılığı sürdürmekten bir an olsun imtina etmedi.

Mecme-I Ehl-I Beyt denilen kurumun mesullerinde, zerre misali bir sorumluluk duygusu olsaydı, kendileri adına işlenen fecaatlari görür, gereken tedbirleri alırdı. Ama ne yazık ki, İslam ümmeti’nin hassas bir dönemden geçtiği, dünyanın tüm şer odaklarının oklarını islam Cumhuriyeti’ne çevirdiği, uluslararası ve bölgesel komploları peş peşe sahnelediği, inkılab mesullerinin de İslam Cumhuriyeti’ne yönelik şiddetli bir yumuşak savaşın sürdürüldüğünü belirttiği bir zamanda, İslam Cumhuriyeti’nde yetkili yerlerde olanların içine düştükleri bu aymazlık sürdüğü sürece, zehir dolu kadehleri içmeye daha çok devam edeceğiz demektir.

Merhum İmam Humeyni “ben yaşadıkça bu nizamın na-mahremlerin eline geçmesine fırsat vermeyeceğim” diyordu. Ne yazık ki bugün İslam Cumhuriyeti’nde yetkili yerlerde bulunan birileri bir ağacın içindeki kurtlar gibi, İslam İnkılabı’nı kemirmeye ve çürütmeye devam ediyorlar.

Mecme-I Ehl-I Beyt’in başındaki zat geçenlerde İstanbul’da Sakaleyn TV’nin açılış merasimine katılarak bir konuşma yapmıştı. Konuşmasında müslümanlar arasındaki mezhebi ihtilaflardan kesinlikle kaçınılmasını, Ehl-I Sünnetin mukaddesatına kasinlikle hürmetsizlik yapılmamasını vurgulamıştı.

Peki adama sormazlar mı; “sen burada böyle diyorsun da, senin orada başında bulunduğun kurum adına yayın yapan sitenin türkçe sayfasında bunun aksine nasıl hareket edildiğini görmüyor musun?” Bu durum sürdüğü sürece, birileri de çıkıp başında bulunduğunuz makamlara ne kadar layık olduğunuz sormaz mı? İslam inkılabının ihtiramını ve ümmet arasındaki saygınlığını zedeleyen gaflet ve ihanetlere karşı “dur” demenizin zamanı gelmedi mi?

Bu inkılab ümmetin inkılabı değilse, alın sizin olsun… Bu inkilabı yiyip bitirmeye bu kadar teşne iseniz, buyrun, afiyet olsun. İslam inkılabının dünyadaki dostlarının boyunlarını bükmeye bu kadar hevesli iseniz, yazıklar olsun…

Birileri kalkıp bu siteyi rehberlik makamı ile ilişkilendirerek, kamuoyunda rehberlik makamına karşı suizanlar oluşturuyor. Belki bu sizi pek ilgilendirmiyor ve tasalandırmıyor. Çünkü siz İmam Hamenei’yi mazlum bırakmakta da pek mahirsiniz...

İnanıyorum ki, hiç kimse sizden bunun hesabını sormasa da, elbet bir gün ilahi adalet gelip size bulacaktır…

Zira siz, Behişt-I Zehra’da yatan azizlerimizin kemiklerini sızlatıyorsunuz…

NUREDDİN ŞİRİN

 

YAZARLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET

Site Haritası RSS Beslemeleri