TAHAHABER haber, haberler, ehli beyt haber

  Mevzi Sağanak
  Diyarbakır
  28°C
  Sıcak
  Batman
  40°C
  Az Bulutlu
  Van
  30°C

El Kaide’nin Dönüşü: Müslüman Katliamı

ABD ve Batı taşeronu El Kaide Irak’a kanlı bir şekilde dönüş yaptı.
2012-08-09, 13:34:30
3 Yorum
El Kaide’nin Dönüşü: Müslüman Katliamı

TAHA HABER - ABD ve Batı taşeronu El Kaide Irak’a kanlı bir şekilde dönüş yaptı; fakat bu dönüşünde hedefindeki tek isim Müslüman Şiiler oldu.

Emperyalistler ve işgalcilerle mücadele için kurulduğu iddia edilen El Kaide, Irak’ta son zamanlarda gerçekleştirdiği tüm operasyonlarda Şiileri hedef alarak, asıl derdinin ABD ve dostlarına taşeronluk yapmak ve Müslümanları katletmek olduğunu gösterdi.

Irak’ta 2004 yılı ile 2011 yılı arasında 308 bin 396 kişinin gerçekleştirilen terörist saldırıların kurbanı olduğunu belirtilirken, son aylarda El Kaide bu saldırılarını daha da arttırarak Şii Müslümanları kendine ana hedef olarak görmeye başladı.

Irak’ın Kerkük kenti yakınlarındaki Hevica bölgesinde faaliyet gösteren El Kaide militanlarından Ebu Tuha, New York Times’a yaptığı açıklamada, “Artık Amerikalılarla savaş konusunda deneyim sahibiyiz, Suriye devrimi sayesinde de deneyimimizi artırdık. Umudumuz bütün Müslümanlar için bir 'Suriye-Irak İslam Devleti' kurmak ve daha sonra İran ile İsrail’e savaş açıp Filistin’i özgürleştirmektir” demişti. Tuha’nın bu açıklamaları El Kaide’ni asıl düşmanlığının kime olduğunu açıkça göstermişti.

Irak’taki birçok El Kaide lideri de Müslümanları Irak’a davet ederek, burada Şiilere karşı savaşılmasını istemişti.

El Kaide Irak’ta Son 5 Ayda Düzenlediği Saldırılarda 273 Şii’yi Şehit Etti

El Kaide isimli Müslüman düşmanı taşeron örgüt Irak’ta Son 5 Ayda Düzenlediği Saldırılarda 273 Şii’yi Şehit Etti. İşte o Alçakça saldırılar:

20 Mart 2012’de Kerbela'da park halindeki bomba yüklü 2 araçla düzenlenen saldırıda ise 43 Şii şehit oldu. Ülke genelinde ise 200 kişi hayatını kaybetti. saldırıları el-Kaide bağlantılı Irak İslam Devleti üstlendi.

31 Mayıs 2012’de Bağdat’ta düzenlenen saldırılarda 16 Şii katledildi.

4 Haziran 2012’de Bağdat'ta Şii Divanı Vakfı'na terörist saldırı: 23 şehit 100’den fazla yaralı.

16 Haziran 2012 Şii Hacılara Saldırı Bir Haftada 98 Ölü. Bombalı saldırılara hedef olan Şii hacılar, İmam Musa Kazım’ın ölüm yıldönümünü anmak amacıyla aynı bölgedeki türbesini ziyaret ediyordu.

23 Temmuz 2012. Irak'ta kanlı pazartesi: Şii mahallelerine düzenlenen saldırılarda 82 masum insan hayatını kaybetti.

Ve son olarak bugün Irak’ın başkenti Bağdat’ta Şii mahallesine düzenlenen saldırılarda 11 kişi şehit oldu.

Kaynak: TAHA HABER

YAZARLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET

Site Haritası RSS Beslemeleri