TAHAHABER haber, haberler, ehli beyt haber

  Çok Bulutlu
  Diyarbakır
  23°C
  Çok Bulutlu
  Batman
  30°C
  Çok Bulutlu
  Van
  22°C

’Donbıra’ Eşliğinde Sazanlara Olta

Başbakanın “Donbıra” seçim müziği eşliğinde, AKP seçimlerine katılacak olan sazanları sıraya dizerek, tövbelerini kabul etmesi töreni.
2014-02-24, 23:00:49
0 Yorum
murat nazlı
murat nazlı

BAŞBAKANIN “DONBIRA” SEÇİM MÜZİĞİ EŞLİĞİNDE, AKP SEÇİMLERİNE KATILACAK OLAN SAZANLARI SIRAYA DİZEREK, TÖVBELERİNİ KABUL ETMESİ TÖRENİ.

Son günlerde yerel seçimler için hazırlıklar arttı. başbakan için yapılan seçim müziği “donbıra” bunlardan biri. Cemaat 17 ve 25 Aralık da başlattığı rüşvet ve yolsuzluk operasyonları ile Akp’yi sarstı. Ama Meclis’deki gurubu parçalayamadı. İstifalar düşük kaldı ve bakanlar hafif sıyrıklarla cemaat taarruzunu atlattı.

Ortaya saçılan ses kasetleri ile gündem gerildi. Ama ne hikmetse ses kasetleri, görüntülü kasetlere geçişi sağlayamadı. AKP’ye muhalif kesimin seçimlerde nasıl oy kullanacağı şüpheli. O nedenle muhalifler arasında çatlak yaratmak ve muhaliflerin bazılarının azına bir parmak bal çalarak oy devşirmek en kolay yol. Emevi stratejisi………… makam, para, tehdit.

Bugün itibariyle Star ve Yeni Şafak gazeteleri, aynı anda şok bir haber yayınladı. 7 bin kişi paralel yapı tarafından dinlenmiş. Ne hikmetse , bunların çoğu da Alevi-Caferi. “Selam örgütü” iddiası ile ve bahane edilerek başbakanın bile yakın çevresi hukuksuz dinlenmiş. Şu anki İçişleri bakanı Efkan Ala bunlardan. Medyanın önde gelenlerinden Fatih Altaylı bir başka örnek.

Yani dinlemeler bahaneler üretilerek çok değişik kesimlere yayılmış. Bu dinlemeler belki de buz dağının gözüken kısmı.. Seçim çalışmaları devam ediyor. Daha ne sesler çıkacak ne kasetler uçuşacak bilmiyoruz….. Tek bir gerçek var, Türkiye’de her kesim, devleti ele geçirmeye çalışıyor. Ele geçirende hem nemalanıyor, hem de muhaliflerini dinleyip okşuyor.

Dinlemeler açıklandı ama, bunlarla şimdiye kadar kimlere ne yapıldı, ya da nasıl susturuldu veya nasıl bir işte kullanıldı malum değil. Şunu sormak lazım , bu kadar büyük bir organizasyon gerçek devlet tarafından bilinmeden yapılamaz. O zaman bu dinlemeleri bilen devlet niye şimdiye kadar sustu da şimdi bunlar hükümetin Pravdası Star ve Yeni Şafak’ta açıklanıyor? Baas partisi yara mı aldı ki, böyle desteğe ihtiyaç var?

Ya da esas soru şu olmalı? Akp rüşvet ve yolsuzlukla, Suriye’deki mezhepsel savaş çığırtkanlığı ile imaj kaybetti. Bunu nasıl düzeltip yüzde 45 in üzerine çıkacak? Bunun yolu, Akp ve hükümet muhaliflerini sıraya dizerek, içtima almak ve tövbelerini kabul etmek olmalı diye düşünüyorum.

Tam da bu noktada 7 bin dinleme ve bunların çoğunun Alevi-Caferi olması önemli. Bir söz vardır, ölümü göster sıtmaya razı et. Akp ve başbakan Alevi- Caferi kesimi cemaat ve paralel yapı ile korkutarak, sıtmaya razı edecek. Ölümden korkan birçok sazanın tövbesini kabul edecek gibime geliyor. Yoksa amaç hukuksuzlukları açığa çıkarmak veya İtalya usulü temiz eller değil. Çünkü bu yapılanmada ilk taşı atacak kadar temiz ve masum kimse kalmamış. Bu sistemde de kalamaz.

Bu sistem , George Orwell’ın 1984 adlı yapıtındaki “ Big Brother”-“büyük abi “ tipine benziyor. Devlet herkesi kullanıyor. Herkes herkesi takip ediyor. Herkes muhalifini izleyip, fişleyip yok etmeye çalışıyor. Tek baki olan “Kutsal Devlet” , tek hayatta kalan “Big Brother”…

Murat Nazlı - Taha Haber

Etiketler :
YAZARLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET

Site Haritası RSS Beslemeleri