TAHAHABER haber, haberler, ehli beyt haber

  Az Bulutlu
  Diyarbakır
  27°C
  Sıcak
  Batman
  37°C
  Az Bulutlu
  Van
  29°C

PYD son 2 günde 104 Nusra militanını öldürdü

El Kaide bağlantılı grupların Batı Kürdistan’ın Serêkaniyê kentine top atışlarında bulunması ardından, YPG güçleri bu grupların karakol ve mevzilerine baskın yaparak son iki günde 104 Nusra militanını öldürdü.
2013-08-02, 13:22:49
9 Yorum
PYD son 2 günde 104 Nusra militanını öldürdü

TAHA HABER - YPG güçlerinin Tirbespiye ve Girke Lege bölgelerinde 1 Ağustos gecesi yaşanan çatışmalarda El Nusra Cephesine bağlı çeteci gruplara ağır darbeler vurduğu öğrenildi. Çatışmalarda 69 El Nusra mensubu öldürülürken, 20’si de yaralandı. Çatışmalarda 2 YPG savaşçısının da yaşamını yitirdiği bildirildi.

Ayrıca YPG güçlerinin Tel Halaf’taki karakol ve mevzilerine bu gece yapılan baskınlarda 35 çete mensubu öldürülürken, 10’u ise yaralandı.

Alınan bilgilere göre Irak-Şam İslam Devleti ve El Nusra Cephesi’ne bağlı çeteler bu sabah saat 04.00’te Serêkaniyê’ye top saldırısında bulundu. Havan saldırısında 4 sivil hafif yaralandı. 

Bunun üzerine YPG güçleri, çetelere operasyon düzenledi. El Kaide bağlantılı grupların Tel Halaf’taki karakol ve mevzilerine düzenlenen operasyonda, en az 35 çete mensubunun öldürüldüğü, 10’unun yaralandığı bildirildi. Ölenlerin bir kısmı Tel Halaf’ta arazide bekletiliyor.  Çeteci gruplar ölülerini alamıyor. Yaralanan çete üyelerinin çoğu ise komşu Ceylanpınar’a gönderildi.

Son iki günde ağır yenilgiler alan çeteler, yoğun bir şekilde savaş ve insanlık suçlarına yöneldi. Halep bölgesindeki Tel Hasil ve Tel Aren beldelerinde çoğu kadın ve çocuk en az 50 Kürt sivil katledildi, 350 dolayında sivil de alıkonuldu.

Taha Haber

Etiketler :
YAZARLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET

Site Haritası RSS Beslemeleri