TAHAHABER haber, haberler, ehli beyt haber

  Parçalı Bulutlu
  Diyarbakır
  27°C
  Az Bulutlu
  Batman
  36°C
  Az Bulutlu
  Van
  29°C

3. Dünya Savaşı İhtimali Olsa Dahi Vurun

Beşar Esad, Türkiye Sınırına 10 km yaklaşmama emrini kaldırdı.
2012-10-30, 23:08:46
0 Yorum
3. Dünya Savaşı İhtimali Olsa Dahi Vurun

TAHA HABER - 21 gündür El Kaide teröristlerinin kuşatması altında olan Harem (Herim) beldesi için Beşar Esad tarafından verilen emir: 3.Dünya savaşı ihtimali var olsa bile ve maliyeti ne olursa olsun Harem teröristlere bırakılmayacak, uçaklar dikey uçuş yapacak. 

Türk sınırı boyunca yerleşen teröristler buralardan Harem ve Selkın beldelerine füze, havan gibi ağır silahlarla saldırıyordu. Suriye uçakları sınır boyuna bu kadar fazla yaklaşamıyor, El Kaide militanları da bunu kullanarak saldırılarına devam ediyordu. Ayrıca ellerindeki omuzdan atılan füzeler nedeniyle, Suriye uçak ve helikopterleri büyük risk alıyordu. Öte yandan Erdoğan'ın 10 km olayından dolayı, Suriye uçakları İdlib kırsalı-Harem-Selkın bölgelerine yöneldiğinde Türk savaş uçakları sınırda engelleme yapıyordu; fakat son günlerde Suriye uçakları her şeyi göze alarak 10 km olayını kaldırmışlardı.

Bugün Esad'ın emriyle Suriye uçakları dikey uçuş yaparak, sınırın kenarındaki teröristleri ve rampaları vuruyor. Bugün bölgeye farklı türde Suriye savaş uçaklarının toplam 9 sorti yaptıkları bildirilirken, son alınan bilgi teröristlerin 600 civarında ölüsü bir o kadar yaralıları olduğu şeklinde.

Taha Haber

YAZARLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET

Site Haritası RSS Beslemeleri