TAHAHABER haber, haberler, ehli beyt haber

  Az Bulutlu
  Diyarbakır
  26°C
  Parçalı Bulutlu
  Batman
  27°C
  Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
  Van
  21°C

Vay Haline O Namaz Kılanların!

Yalın ayak, mustazaf, ezilmiş, sömürülmüş edebiyatı yapıp da sömürenlerin vay haline.
2012-10-09, 18:56:42
16 Yorum
Vay Haline O Namaz Kılanların!

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla

Dini yalanlayanı gördün mü? İşte, yetime fena muamele eden, yoksulu doyurmak için başkalarını teşvik etmeyen odur. Vay hallerine o namaz kılanlara ki, namazlarından gafildirler. Riyakârlık ederler, zekât vermeyi de men eylerler..(Maun Suresi)

Maun suresi. Her dönem ve her zamanda namaz kılanlara, dikkat et diyen bir sure. Her çağda Allah adına konuşanların gerçek yüzlerini ortaya çıkaran bir sure. Bireylere, dini afyonlaştıranların kimler olduğunu ispatlayan bir sure…

Vay haline o namaz kılanların!

Kimlerin vay haline; dini afyonlaştıranların;

Kimlerin vay haline, Allah ile aldatanların;

Kimlerin vay haline dini kullanıp kendine çağıranların.

Ve yalın ayak, mustazaf, ezilmiş, sömürülmüş edebiyatı yapıp da sömürenlerin vay haline.

Peki sadece onların mı vay haline….

Hayır.

Başka kimlerin vay haline; afyon bağımlısı olanların vay haline, her Allah diyene kananların vay haline, kendine çağıranlara koşanların vay haline, isyan etmeyip aklını kullanmayanların vay haline…

Vay o rabbani olmayan din adamlarının haline, vay kardeşleri açken zengin sofralarını mekan edinenlerin haline, vay asabiyet yapanların haline.. İki kalbi olanların vay haline…

…………

Andolsun zamana ki, insan gerçekten ziyan içindedir. Ancak, iman edip de sâlih amel işleyenler, birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenler müstesna. (Asr Suresi) 

Kimler hüsrandadır?

İnsanlar

Kimler Müstesna?

Salih amel işleyip, hakkı ve sabrı tavsiye edenler…

Üçlü bir sac ayağı. Hem Salih amel işleyecek, hem de hakkı ve sabrı tavsiye edecek. Biri eksik oldu mu, müstesna olan grupta değil, hüsranda olan grupta olacağız.

Sabahtan akşama kafanızı secdeden kaldırmayın, hakkı tavsiye etmediğiniz an hüsrandasınızdır. Sabırla beklemediğiniz an da hüsrandasınızdır..Hak ile batılın çarpıştığı savaş alanında olmadıktan sonra; çağının Ali'sinin yanında yer almadıktan sonra hüsrandasınızdır.. Nerede olursanız olun, ne yaparsanız yapın, gece gündüz İslam’ı yazıp anlatsanız, Ali Ali diye inleseniz ne fark edecek.

“Haksızlık yapanlara yönelmeyin, yoksa ateş size de dokunur. Sizin Allah'tan başka dostunuz yoktur; sonra, yardım da göremezsiniz.”

Gelin birbirimize hakkı tavsiye edelim

Bizi kandırmalarına izin vermeyelim. Haksızlık yapanlara yönelmeyelim. Bizim Allah’tan başka da dostumuz yoktur. İnsanların sözlerine değil eylemlerine bakalım. Hakkı tavsiye edip amel işlemeyenleri boş verelim. Ali deyip Ali’ye ihanet edenleri görelim.

Toplumun köleleştirilme çabaları karşısında, sürekli bizi hakkı haykırmaktan men edip sabrı tavsiye eden saray mollalarımıza dur diyelim. 

Eğer onları çağırsanız, çağrınızı duymazlar. Duysalar bile çağrınıza karşılık vermezler. (Fatır 14)

Etiketler :
EN ÇOK OKUNANLAR
YAZARLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET

Site Haritası RSS Beslemeleri